top of page

Cíle 2022

Do roku 2021 jsme vstupovali s očekáváním, že covid bude tak do půl roku minulostí. Já jsem si hned 2.1. přinesl pozitivní test a postupně jsme byli celá rodina doma v karanténě téměř po celý leden. Mysleli jsme si, že si tu karanténu odbydeme a další už nebude, no nepovedlo se…


Pro nový rok 2022 žádné takové zprávy a předpovědi ohledně covidu nejsou a nejčastějším tématem je kolik dávek vakcíny dostaneme. Nechám toto téma na jiných odbornících a budu se soustředit na své osobní cíle.


V minulém blog postu jsem shrnul vyhodnocení cílů za rok 2021. Cíle se povedlo splnit, takže se to dá hodnotit jako velmi dobrý rok. Jsem příznivcem toho stanovit si reálné cíle a ty pak splnit nebo překročit. Cíle volím také realisticky, abych dokázal správně řídit svůj volný čas, což se mi ne vždy dařilo v roce 2021.


1) Budoucí dividendový příjem: $5000


Je to rozhodně reálné, protože je to dokonce méně, než jsem do svého příjmu přidal loni. Nechci si ale dávat příliš velký cíl, protože by to pak znamenalo, že budu sahat po vyšších výnosech na úkor dlouhodobé stability a růstu. Plánuji dál využít volných kapitál k nákupu covered call ETF, ale stále chci, aby to byla jen malá část mého portfolia. Pokud se to povede, budu mít velmi zajímavý dividendový příjem. Budu opakovat svůj poslední blog post, ale není důležitější cíl než tento, toto je vstupenka do nezávislosti.


2) Počet analýz pro členy webu: 260 + aktualizace analýz


V minulém roce se mi podařilo dostat na hranici 210, což už je velké množství znalostí a informací o společnostech. Chci přidávat cca 1 analýzu týdně + aktualizovat ty stávající. Nebudu řešit každou malou novinku, ale zásadní aktualizaci si mnoho společností zaslouží. Zejména v momentě až oznámí výsledky za minulý rok a výhled do nového roku. Myslím, že se reálně dostanu na vyšší číslo analýz, ale chci také všechny analýzy z roku 2021 aktualizovat.


3) Koupit alespoň jednu další společnost z Asie (Japonsko, Jižní Korea nebo jiné mimo Čínu)


Asijské trhy stále poznávám a hledám tu správnou příležitost. Rád bych vlastnil nějakou společnost z Japonska nebo jiných zemí a měl tak ještě rozmanitější a diverzifikovanější portfolio. Není to jen čistě racionální cíl, ale chci vlastnit akcie společností po celém světě a v různých kulturách.


4) Přidat analýzy mortgage REITs – investiční trusty do nemovitostí


V minulém roce jsem se podíval na covered call ETF, o kterých jsem psal v příručce pro ETF, která je k dispozici pro členy webu. Mortgage REIT neboli investiční trusty do nemovitostí, které vlastní cenné papíry kryté nemovitostmi, to je další sektor s velmi vysokým výnosem. Zároveň jde ale o velmi rizikový sektor, citlivý na úrokové sazby, kde většina společností dividendy v době recese či roce 2020 snížila. Mám v tomto oboru nastudované základy a rád bych se to něj podívat více. To neznamená, že některou ze společností koupím, spíš tady jde o osobní rozvoj a získání dalších znalostí a dovedností


Tak a to stačí, myslím, že už tak toho je dost, protože chci dál psát blog posty, vydávat a zlepšovat newsletter a učit se dalším novým věcem. Například ke konci roku jsem spustil Sněhovou kouli i v anglické verzi na stránkách www.snowballdividend.com. Pokud víte o někom ze zahraničí, budu rád, když mu odkaz na stránky pošlete 😊


A co si budeme povídat, nejsou to všechny cíle, které mám. Další cíle mám v práci, další si dávám sám sobě jako závazky pro svůj osobní život.


Je toho opravdu hodně. Na Pinterestu jsem k tomu našel krásné přísloví. Tak snad vás to bude inspirovat.

„Stanovte si takové cíle, které vás vzrušují a děsí a zároveň.“

Všechny cíle mi dávají smysl a energii pokračovat ve své cestě. Těším se až budu sledovat to, jak se mi je daří plnit.


Dílčí cíle se mění, ale strategie a plán zůstávají stejné a efekt sněhové koule je čím dál větší 😊


Hodně štěstí při plnění vašich cílů v roce 2022.

留言


bottom of page