Sněhová koule spin-off

Dnešní blog post je jen rychlé oznámení ohledně dalších novinek na Sněhové kouli a doufám, že se Vám to bude líbit.


Newsletter jsem postupně budoval jako příručku „se vším.“ Ze 30 stran narostl na 60 a to jsem už některé strany ani neopakoval do dalších newsletterů - například informace k americkým ETF.


Množství informací tak postupně narostlo. Informace byly sice všechny na jednom místě, ale délka newsletteru rostla příliš rychle, takže se trochu vytratila hlavní myšlenka nákupního seznamu a mého portfolia.


Zároveň ale chci splnit Vaše náměty na další témata a budovat web, kde budou postupně investoři nacházet další zajímavé informace a budou se učit novým věcem. I já se tvořením a hledáním informací hodně učím.


Když se firma stane moc velkou a těžko se jí řídí byznys jako celek (nebo má velký dluh a potřebuje ho uklidit jako AT&T), rozhodne se jednotlivé části byznysu rozdělit do divizí nebo úplně oddělit.


A právě toto pravidlo jsem použil na newsletter a vyčlenil z něj 2 části – přehled brokerů a příručku k ETF.


Samozřejmě přirovnávat AT&T ke Sněhové kouli je trochu předčasné, ale alespoň tento můj projekt nemá žádný dluh a dalo by se říct, že AT&T Sněhovou kouli svými dividendami podporuje 😊


V sekci newsletter, najdete samostatný přehled k brokerů a příručku k ETF.

Umožní mi to rychleji aktualizovat tyto přehledy, pokud se objeví nějaká zásadní novinka a také kdykoliv přidávat nové informace.


A jak už to tradičně bývá nechtěl jsem jenom věci oddělit, ale rovnou jsem přidal další obsah:


  • Příručka k ETF obsahuje všechny informace, které jsem k ETF dal dokupy na jednom místě. Nově jsem přidal přehled tzv. Covered call ETF. To jsou ETF, které vyplácí velmi vysoké dividendy a vydělávají na ně pomocí upisování opcí. Doufám, že se mi to podařilo v příručce srozumitelně vysvětlit a popsat výhody a nevýhody. Kdyby cokoliv tak napište a upravím 😊


  • V přehledu brokerů je nový broker Robomarkets


Příští newsletter tedy bude trošku užší.


Sněhová koule jede dál, už tu máme stovky stran…


Jako vždy budu rád za zpětnou vazbu.