top of page

Petrobras aneb ropa, real a politika

Nedávno jsem dostal podnět na zpracování analýzy na akcie společnosti Petrobras. Většinou se soustředím na severoamerické společnosti (+ se jsem se začal v poslední době více dívat i do Evropy), takže podívat se na jihoamerickou společnost, tak klíčovou pro brazilskou ekonomiku, byla zajímavá výzva.


Níže na obrázcích (nebo zde na odkazu) se můžete podívat na bližší pohled na tuto společnost. Vychází mi zde sice férová cena pod současnou, ale je zde mnoho rizik, které je třeba vzít v potaz. Pro mě osobně jsou tato rizika příliš vysoká a mimo kontrolu managementu, každopádně možná Vám to poslouží pro inspiraci a jako vodítko, na co se během analýz soustředit. Data jsou z 28.3.


Zaujala mě ještě jedna citace z kvartálních výsledků, říjen 2020:


Vedení společnosti Petrobras nemá žádné zásahy ze strany vlády. Můžeme svobodně navrhnout strategii, realizovat ji a ocenit naše produkty bez jakéhokoli zásahu.

Roberto da Cunha Castello Branco - bývalý CEO, který byl v únoru 2021 odvolán po zásahu prezidenta kvůli sporům o ceny.


Tímto způsobem mám zpracovaných již 111 dividendových společností a stále přibývají další i na základě tipů, co mi píšete. Pokud se chcete podívat na celý seznam nebo získat další a ukázku newsletteru s portfoliem a nákupním seznamem, napište mi nebo podívejte se SEM.


コメント


bottom of page