top of page

Hormel Foods - to je MASO

Inspirace hledám různě. Poslední dobou mě zaujal dokument na Netflixu zvaný Explained („Víme jak“), ve kterém se rozbírají různá aktuální témata jako kryptoměny, rovnoprávnost a příjmy mezi pohlavími nebo fenomén K-pop. Jedním z témat, které zde bylo rozebráno je i maso a jeho budoucnost.


Člověk by řekl, že v tak „nudné“ kategorii se toho za poslední roky moc nestalo, mimo tedy posledního trendu rostlinných proteinů, které asi většina lidí poznala díky Beyond Meat nebo Impossible Foods. Musím říct, že jsem sám byl překvapen, kolik je ale inovací v chovu zvířat a mnohými body jsem byl šokován (například, že dnešní kuřata jsou mnohem těžší než ty z 50.let a nohy je sotva udrží….).


Ne opravdu to není moc hezký pohled a příjemné odvětví a mnoho investorů může mít morální problém, což je naprosto pochopitelné. Dávám to sem jen pro inspiraci a také, protože ve mně ještě rezonuje výše zmíněný dokument.

Odvětví výrobců masa a podobných produktů má své velké hráče, a to buď firmy, které se takto specializují (Beyond Meat, Hormel Foods nebo Tyson Foods) a také velké diverzifikované korporace (např. Nestlé a jejich řada Garden Gourmet).


Ač to není největší hráč podle tržní kapitalizace, společnost Hormel Foods mám vždy na horním listu svého seznamu, protože se jedná o dividendového krále se sérií růstu 55 let. Právě proto jsem se na tuto společnost podívat v detailní analýze, kterou si můžete celou zdarma na odkazu níže.


Rychlé shrnutí Hormel Foods:

- Dividendový král se sérií růstu 55 let

- Za více než 130 fungování se vystřídalo pouze 10 CEOs

- Velmi stabilní byznys, který firma postupně mění z prodejce masa na společnost zabývající se více kategoriemi jako rostlinné proteiny nebo slané snacky

- Za posledních 10 let roste zisk na akcii o 10% ročně, v posledních letech však sráží zisk vysoké náklady, zejména u krocaního masa, kde je Hormel Foods lídr na trhu

- Mimo komodity patří mezi další hrozby: vysoká vyjednávací síla zákazníků (Walmart tvoří 15% obratu) a také nový trend a zvyšující se konkurence v oblasti rostlinných proteinů


Investice do masného průmyslu není pro každého, ale i zde se dá najít dividendový král.


Celou analýzu si můžete zdarma stáhnout ZDE.


V databázi pro členy webu je nově již 170 společností a nechybí zde například i konkurent Tyson Foods, který z hlediska ceny vypadá lépe. Moc mě to baví poznávat nové společnosti.


Nový newsletter vyjde 1.srpna a mimo nákupního seznamu a přehledu portfolia se podívám také na přehled brokerů včetně těch, které jsou nejvíce populární mezi členy webu. Sleva na předplatné platí do konce července.


コメント


bottom of page