top of page

Novinky týdne 34/2021

Každý týden sleduji zajímavé zprávy, novinky a dividendové nárůsty a také aktualizace naší databáze.


V tomto blog postu můžete najít odkazy na pár vybraných článků a také se podívat, které společnosti minulý týden zvedly dividendy.


Pokud chcete tyto informace a další články z blogu dostávat pravidelně do emailu, stačí se registrovat na stránkách, je to zdarma!


Zajímavé články a novinky

Altia zvedá dividendy o 5%


Zajímavé nárůsty dividend jsou uvedeny níže, ale Altria opravdu velmi potěšila a zaslouží si zmínit. Již tak vysoké dividendy zvedla o 5% a jedná se o 56. navýšení za posledních 52 let -> neskutečná série!Vakcína Pfizer-Biontech jako první plnohodnotně v USA


Dosud byly vakcíny schváleny jen k nouzovému použití, tohle je další velký průlom pro Pfizer a Biontech, stejně tak i pro rychlost schvalování léků do budoucna!


Aby toho u Pfizeru nebylo málo, přichází s další akvizicí v oblasti onkologie -> LINKBuffett a jeho legendární výroky - pozor na interpretaceNa závěr krátký a zajímavý vzdělávací článek ohledně výroků snad nejslavnějšího investora a jak mohou být interpretovány. Rozhodně stojí za přečtení!

„Pořád máme co dohánět, abychom dosáhli maximální úrovně zaměstnanosti a teprve čas ukáže, zda jsme dosáhli míry inflace 2% na udržitelné úrovni.“

Jerome Powell, předseda FED


Jinými slovy v USA nespěchají se zvednutím úrokových sazeb. Po této řeči vyskočily akciové trhy na nová maximu. Je pořád těžší nacházet firmy "ve slevě", ale pořád se toho dá najít hodně a když ne v USA, tak jinde...


Zajímavé dividendové nárůsty:

- Altria (MO) +5%

- Alpine Income Property Trust (PINE) +2%

- Deere & Company (DE) +17%

- Dick´s Sporting Goods (DKS) +21% + speciální dividenda

- Chesnara (CSN.L) +3% -> Tuhle společnost máme v databázi a pokračuje v růstech dividend :-)

- New Residential Investment (NRZ) +25%

- Ping An Insurance (PNGAY) +10% (půlroční interim dividenda)

- Williams-Sonoma (WSM) +20%, zvyšuje dividendy již podruhé v tomto roce!


Databáze analýz -> 177 reportů


Tento týden jsem byl pryč, takže žádné nové analýzy ani aktualizace v databázi nejsou, ale od zítra to zase rozjedu. Příští víkend navíc vychází další newsletter!


Comentários


bottom of page